Scroll to top
TEXPOL © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.
Back

Producent szlachetnych tkanin z bambusa

Scroll

Tkamy przyszłość
udoskonalając Twoją codzienność

Szlachetne tkaniny z bambusa to nasz świat

Znalazłeś się na stronie producenta szlachetnych tkanin, który nie tylko tworzy wyjątkowe tkaniny z włókien bambusa, lnu, czy bawełny, ale też dba o środowisko. Dowiedz się więcej o procesie powstawania tkanin w naszej firmie i o ofercie, która umożliwi Ci stworzenie dedykowanych tekstyliów pod Twoje specjalne zamówienie.

PROCES PRODUKCJI TKANINY

na Twoje zamówienie

Przejdź ścieżkę prostych 5 kroków, by dowiedzieć się jak stworzyć wymarzoną tkaninę.

0-rodzaj-tkaniny

01. Rodzaj tkaniny

1-sklad

02. Skład surowcowy

2-gramatura

03. Gramatura (g/m2)

3-splot

04. Kompozycja splotów

5-wykonczenie

05. Rodzaj wykończenia

01.  

Twój pierwszy krok

Powiedz nam czego potrzebujesz, a my pokażemy Ci możliwości. Zobacz poniżej obszary w których możemy zaproponować Ci szeroki wachlarz unikalnych tkanin. Wśród nich znajdziesz wszelkie tkaniny płaskie idealne w projektowaniu mody i tekstyliów domowych ; bardzo bogatą  i unikalną ofertę tkanin pieluszkowych czy ręcznikowych!

MODA i DOM

MODA i DOM

Płaska

PIELUSZKOWA

PIELUSZKOWA

Tetra i muślin

CHUSTOWA

CHUSTOWA

RĘCZNIKOWA

RĘCZNIKOWA

02.  

Bambus w parze

Jesteśmy ekspertem od tkanin bambusowych w Polsce. Dbamy o to by w naszym portfolio pojawiały się rozmaite nowości, które wzmacniają prozdrowotne właściwości samego bambusa. I tak w naszym portfolio znajdą się tkaniny łączące bambus z lnem,  milkofilem, miedzią, bursztynem czy srebrną nitką.  Każde z tych połączeń ma niezwykłe właściwości.

BAMBUS

BAMBUS

BAMBUS + LEN

BAMBUS + LEN

BAMBUS + KAZEINA

BAMBUS + KAZEINA

BAMBUS + BAWEŁNA

BAMBUS + BAWEŁNA

BAWEŁNA

BAWEŁNA

03.  

Ile waży metr kwadratowy tkaniny?

Gramatura tkaniny to waga metra kwadratowego tkaniny. Zatem im i większa waga, tym większa gramatura. Bezpośrednio wpływa na nią liczba i grubość nitek, a także gęstość ich tkania. Doskonale rozpoznasz je w chwycie. Tkanina o niskiej gramaturze to np. pieluszka muślinowa. Tkaniny o wysokiej gramaturze są grubsze i bardziej „mięsiste”.

04.  

Dowolne wzory na indywidualne zamówienie

Jeśli zależy Ci na wytkaniu autorskiego wzoru np. na pieluszce jesteś w dobrym miejscu. Takiej możliwości komponowania splotów  nie ma nikt inny. W praktyce oznacza to, że możemy przygotować dla Ciebie dowolny wzór skomponowany z dostępnych splotów. Ta możliwość daje nam przewagę pośród tkalni działających na wolnym rynku.

Muślin

Muślin

Płótno

Płótno

Żakard jednokolorowy

Żakard jednokolorowy

Żakard kolorowotkany

Żakard kolorowotkany

Okrywa pętelkowa

Okrywa pętelkowa

05.  

Bezpieczne i certyfikowane procesy
„charakteryzacji” tkaniny

Każda tkanina, która rozpoczyna swoje życie na krośnie, przechodzi przez różnego rodzaju „charakteryzację”. Mówimy o procesie wykończenia, który polega m.in. na usunięciu z powierzchni luźnych włókienek, praniu, nakładaniu uszlachetniającej apretury itp. Tkanina często trafia do barwienia, czy też pod nadruk, a te procesy kształtują jej indywidualny charakter.

W TEXPOLU przestrzegamy zasady bezpieczeństwa i ekologii na wszystkich etapach produkcji, łącznie z procesami, które krystalizują ostateczny wygląd tkaniny, a które to realizowane są przez naszych Partnerów. Właśnie dlatego współpracujemy z Partnerami posiadającymi certyfikację OEKO-TEX® Standard 100. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zamawiając naszą tkaninę dbasz o ekologię i naszą planetę!

BARWIENIE

BARWIENIE

DRUKOWANIE

DRUKOWANIE

INNE PROCESY TECHNOLOGICZNE

INNE PROCESY TECHNOLOGICZNE