preloader
Scroll to top
TEXPOL © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.
Back

Producent szlachetnych tkanin z bambusa

  Scroll

  Tkamy przyszłość
  udoskonalając Twoją codzienność

  Szlachetne tkaniny z bambusa to nasz świat

  Znalazłeś się na stronie producenta szlachetnych tkanin, który nie tylko tworzy wyjątkowe tkaniny z włókien bambusa, lnu, czy bawełny, ale też dba o środowisko. Dowiedz się więcej o procesie powstawania tkanin w naszej firmie i o ofercie, która umożliwi Ci stworzenie dedykowanych tekstyliów pod Twoje specjalne zamówienie.

  PROCES PRODUKCJI TKANINY

  na Twoje zamówienie

  Przejdź ścieżkę prostych 5 kroków, by dowiedzieć się jak stworzyć wymarzoną tkaninę.

  0-rodzaj-tkaniny

  01. Rodzaj tkaniny

  1-sklad

  02. Skład surowcowy

  2-gramatura

  03. Gramatura (g/m2)

  3-splot

  04. Kompozycja splotów

  5-wykonczenie

  05. Rodzaj wykończenia

  01.  

  Twój pierwszy krok

  Powiedz nam czego potrzebujesz, a my pokażemy Ci możliwości. Zobacz poniżej obszary w których możemy zaproponować Ci szeroki wachlarz unikalnych tkanin. Wśród nich znajdziesz wszelkie tkaniny płaskie idealne w projektowaniu mody i tekstyliów domowych ; bardzo bogatą  i unikalną ofertę tkanin pieluszkowych czy ręcznikowych!

  MODA i DOM

  MODA i DOM

  Płaska

  PIELUSZKOWA

  PIELUSZKOWA

  Tetra i muślin

  CHUSTOWA

  CHUSTOWA

  RĘCZNIKOWA

  RĘCZNIKOWA

  02.  

  Bambus w parze

  Jesteśmy ekspertem od tkanin bambusowych w Polsce. Dbamy o to by w naszym portfolio pojawiały się rozmaite nowości, które wzmacniają prozdrowotne właściwości samego bambusa. I tak w naszym portfolio znajdą się tkaniny łączące bambus z lnem,  milkofilem, miedzią, bursztynem czy srebrną nitką.  Każde z tych połączeń ma niezwykłe właściwości.

  BAMBUS

  BAMBUS

  BAMBUS + LEN

  BAMBUS + LEN

  BAMBUS + KAZEINA

  BAMBUS + KAZEINA

  BAMBUS + BAWEŁNA

  BAMBUS + BAWEŁNA

  BAWEŁNA

  BAWEŁNA

  03.  

  Ile waży metr kwadratowy tkaniny?

  Gramatura tkaniny to waga metra kwadratowego tkaniny. Zatem im i większa waga, tym większa gramatura. Bezpośrednio wpływa na nią liczba i grubość nitek, a także gęstość ich tkania. Doskonale rozpoznasz je w chwycie. Tkanina o niskiej gramaturze to np. pieluszka muślinowa. Tkaniny o wysokiej gramaturze są grubsze i bardziej „mięsiste”.

  04.  

  Dowolne wzory na indywidualne zamówienie

  Jeśli zależy Ci na wytkaniu autorskiego wzoru np. na pieluszce jesteś w dobrym miejscu. Takiej możliwości komponowania splotów  nie ma nikt inny. W praktyce oznacza to, że możemy przygotować dla Ciebie dowolny wzór skomponowany z dostępnych splotów. Ta możliwość daje nam przewagę pośród tkalni działających na wolnym rynku.

  Muślin

  Muślin

  Płótno

  Płótno

  Żakard jednokolorowy

  Żakard jednokolorowy

  Żakard kolorowotkany

  Żakard kolorowotkany

  Okrywa pętelkowa

  Okrywa pętelkowa

  05.  

  Bezpieczne i certyfikowane procesy
  „charakteryzacji” tkaniny

  Każda tkanina, która rozpoczyna swoje życie na krośnie, przechodzi przez różnego rodzaju „charakteryzację”. Mówimy o procesie wykończenia, który polega m.in. na usunięciu z powierzchni luźnych włókienek, praniu, nakładaniu uszlachetniającej apretury itp. Tkanina często trafia do barwienia, czy też pod nadruk, a te procesy kształtują jej indywidualny charakter.

  W TEXPOLU przestrzegamy zasady bezpieczeństwa i ekologii na wszystkich etapach produkcji, łącznie z procesami, które krystalizują ostateczny wygląd tkaniny, a które to realizowane są przez naszych Partnerów. Właśnie dlatego współpracujemy z Partnerami posiadającymi certyfikację OEKO-TEX® Standard 100. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zamawiając naszą tkaninę dbasz o ekologię i naszą planetę!

  BARWIENIE

  BARWIENIE

  DRUKOWANIE

  DRUKOWANIE

  INNE PROCESY TECHNOLOGICZNE

  INNE PROCESY TECHNOLOGICZNE