lodolamacze-2016

LODOŁAMACZE 2016

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych niezmiennie od 2006 roku realizuje projekt wyróżniania przedsiębiorstw przyjaznych osobom niepełnosprawnym w ramach konkursu Lodołamacze. Wydarzenie bardzo szybko zdobyło pozytywny rozgłos, przyciągając coraz większe rzesze przedsiębiorców, a patronat nad tegoroczną edycją ponownie objęła Małżonka Prezydenta RP – pani Agata Kornhauser-Duda. W ramach regionalnego etapu konkursu Lodołamacze na województwo łódzkie, mieliśmy niebywałą przyjemność odebrać po raz kolejny nagrodę w kategorii „Zatrudnienie Chronione”, zajmując tym razem trzecie miejsce.

 

nagroda-kj-bambusowa-linia-dziecieca

CONSUMER AWARDS KIND UND JUGEND 2016

Targi Kind und Jugend należą do największych imprez targowych w Europie, skierowanych bezpośrednio do klientów poszukujących najlepszych produktów dziecięcych od renomowanych producentów. Jak co roku, odbywają się w Kolonii na terenie kilkupiętrowej hali wystawowej, a skalę wydarzenia widać szczególnie po rosnącej liczbie wystawców. Rok 2016 obfitował aż w 1189 stoisk, ustanawiając nowy rekord targów. Nie dziwi więc, że na Kind und Jugend producenci chwalą się najnowszymi produktami oraz organizują premiery nowych serii.

Również skorzystaliśmy z doskonałej okazji do prezentacji nowości i wszyscy goście targów mogli zobaczyć u nas po raz pierwszy nową kolekcję dziecięcą Linen-line, opartą na tkaninie łączącej w sobie zalety włókien lnu oraz bambusa, a także pokazaliśmy nowe wzory linii Milk & Bamboo. Produkty zgłosiliśmy do konkursu organizowanego w ramach targów i zdobyliśmy srebrny medal. Za rok ruszamy po złoto.    

 

diament Forbesa 2016 logo

DIAMENTY FORBESA 2016

Magazyn FORBES należy do jednej z najlepiej rozpoznawalnych biznesowych marek wydawniczych o międzynarodowym zasięgu. Edycja polska cieszy się zaufaniem konsumentów, a nagrody Diamentów FORBESA przyciągają zainteresowanie przedsiębiorców z całego kraju. Pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku, obejmując swoim zasięgiem wszystkie województwa. Ideą konkursu jest wyłonienie najdynamiczniejszych firm z sektorów małych, średnich i dużych spółek, które osiągają dynamiczny, ciągły wzrost przychodów. Najdynamiczniejsze przedsiębiorstwa nagradzane są statuetkami Diamentów w ramach gali regionalnych, a każdy laureat otrzymuje wyróżnienie.

W ósmej edycji konkursu Diamentów FORBESA 2016 zostaliśmy laureatami województwa łódzkiego, a na nasze ręce został złożony dyplom. To kolejna w tym roku nasza nagroda.

Nagroda KIDS' TIME STAR Targów Kielce Texpol

KIDS’ TIME STAR 2016

Kolejny raz wzięliśmy udział w targach KIDS’ TIME (wcześniej Czas Dziecka) i kolejny raz przywieźliśmy nagrodę. To już trzecie wyróżnienie pod rząd i nie zamierzamy zwalniać tempa. Edycja KIDS’ TIME 2016 miała miejsce w dniach 25-27 lutego, tradycyjnie w hali Targów Kielce. To ogromne wydarzenie przyciągnęło 407 firm z Polski i całego świata. Do konkursu dla wystawców zgłoszono aż 244 produkty, lecz tylko 18 mogło zdobyć całkowicie nową nagrodę – KIDS’ TIME STAR. Walka o wygraną odbywała się w 6 kategoriach, a poziom zgłoszonych produktów osiągnął najwyższy poziom.

Po długiej debacie komisja konkursowa w której zasiedli m.in. pani Magdalena Kardaszewska (zabawkowicz.pl), pani Ewa Łukasik (Instytut Matki i Dziecka) i pan Marek Jankowski (Branża Dziecięca), przewodniczący jury, udało się wybrać zwycięzców. I tak oto statuetka KIDS’ TIME STAR trafiła do Texpolu za kolekcję Milk&Bamboo, która na targach została zaprezentowana po raz pierwszy. Komisji bardzo spodobały się właściwości tkaniny i wzornictwo nowej linii, wyznaczające nowe kierunki naszego rozwoju.

Nagroda Rodziców 2015 Portal Zabawkowicz Za Pieluszki Bambusowe

NAGRODA RODZICÓW 2015 ZABAWKOWICZ.PL

Portal zabawkowicz.pl stworzony przez panią Magdalenę Kardaszewską jest dziś znaczącym i rozpoznawalnym medium. To własnie dzięki zabawkowiczowi, rodzice mogą zaznajomić się z opiniami oraz recenzjami zabawek, produktów i akcesoriów dla dzieci, by dokonać jak najtrafniejszego wyboru. Na fali wciąż rosnącej popularności, portal zaczął obejmować patronaty nad najważniejszymi wydarzeniami w branży dziecięcej i wypromował własny, bardzo opiniotwórczy konkurs.

W czwartej edycji konkursu nazwanego ZABAWKĄ ROKU zorganizowaną w listopadzie 2015 roku, zdobyliśmy Nagrodę Rodziców za całą serię pieluszek bambusowych Bamboo-line. Jury zachwyciło się pięknymi, kolorowymi wzorami, wysoką jakością produktów, bezpieczeństwem użytkowania (certyfikat wyrobu medycznego CE) i ekonomicznością rozwiązania.

Jury konkursowe stanowiły m.in. osobowości telewizyjne, jak Anna Dereszowska, Katarzyna Cichopek, Dorota Gardias, Odeta Moro czy Maja Popielarska.

NAGRODA MOCNI W BIZNESIE 2015 STATUETKA TEXPOL
MOCNI W BIZNESIE 2015 TEXPOL NAGRODZONY
ROZDANO STATUETKI MOCNI W BIZNESIE. WSZYSCY NAGRODZENI RAZEM.

MOCNI W BIZNESIE 2015

Rok 2015 jest dla nas rokiem bardzo ważnych wyróżnień oraz nagród, dzięki którym wiemy, że nasza pomysłowość i ciężka praca włożona w rozwój naszego biznesu nie poszły na marne.

W piątek 9 października 2015 roku w Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Mocni w Biznesie”, gdzie otrzymaliśmy złotą statuetkę w kategorii „Włókiennictwo i tekstylia”. Wyróżnienie zostało wręczone w części oficjalnej, podczas której obecny był Marszałek Województwa Łódzkiego – pan Witold Stępień, Pani Marszałek – Joanna Skrzydlewska oraz pani Bożena Lubińska-Kasprzak reprezentująca Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nagroda „Mocni w Biznesie” przyznawana była innowacyjnym przedsiębiorstwom z województwa łódzkiego, które skorzystały z dofinansowania z funduszy unijnych w ramach III Osi Programu Regionalnego na lata 2007-2013. Firma Texpol wykorzystała dodatkowe środki na uruchomienie produkcji tkanin na bazie osnowy bambusowej z wątkami z alg morskich oraz bursztynu. Doceniono szczególnie ich prozdrowotne walory. Na bazie tkanin z dodatkiem alg morskich powstała linia Sea-Line w ramach której Texpol oferuje swoim klientom całą gamę produktów dla dzieci, jak pieluszki, okrycia kąpielowe czy ochraniacze na łóżeczka.

STATUETKA LODOŁAMACZE 2015 DLA TEXPOL

LODOŁAMACZE 2015

W dniu 15.09.2015 r. podczas uroczystej Regionalnej Gali Lodołamacze 2015, która odbywała się w Muzeum Kinematografii w Łodzi, zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii „Zakład Pracy Chronionej” zdobywając tym samym złotą statuetkę. Pani Agata Konhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP objęła wydarzenie honorowym patronatem.

Nie ukrywamy, jest to dla nas wspaniałe wyróżnienie, które pokazuje, że ogrom pracy włożonej w nasze przedsięwzięcie jest doceniany. Jesteśmy niezwykle dumni, że udało nam się zintegrować z osobami niepełnosprawnymi, a przez zapewnienie im miejsc pracy, zapewniamy im zarazem możliwość rozwoju zawodowego i społecznego. Mimo otrzymania drugi raz tej prestiżowej nagrody, nie osiądziemy na laurach, a dalej będziemy rozwijać naszą przyjazną ideę.

Złoty Medal Targów KIDS' TIME 2015 Za Kolekcję Pieluszek Algowych

ZŁOTY MEDAL TARGÓW KIDS’ TIME 2015

Rok 2015 był dla targów Czas Dziecka rokiem przełomowym. Nie tylko impreza nabrała bardziej międzynarodowego charakteru, zmieniając nazwę na KIDS’ TIME, ale również przyciągnęła prawie o 50% więcej wystawców, niż rok wcześniej. Konkurencja z którą musieli zmagać się wystawcy biorący udział w targowym konkursie, stała się teraz jeszcze większa i tylko innowacyjne, wyróżniające się produkty mogły zwrócić uwagę komisji.

Rok 2015 był również rokiem przełomowym dla nas. Udało nam się wdrożyć nową technologię produkcyjną, czego efektem jest kolekcja Sea-line. Połączyliśmy dobroczynne algi morskie z włóknem bambusowym, by znowu zaprezentować unikalną, wyjątkową tkaninę, a na jej bazie oprzeć nasze najpopularniejsze produkty dla dzieci. Premiera odbyła się na targach KIDS’ TIME i komisja konkursowa nie mogła przejść obok naszych produktów obojętnie. Tak otrzymaliśmy kolejny Złoty Medal targów KIDS’ TIME.

NAGRODA GAZELE BIZNESU 2014 PULS BIZNESU TEXPOL

GAZELE BIZNESU 2014

Firma TEXPOL już po raz trzeci z rzędu może pochwalić się wielkim wyróżnieniem, jakim są: „Gazele Biznesu” za 2014 rok- czyli nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się firm, które radzą sobie lepiej, nawet wśród znacznie większych konkurentów.

Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych. Dlatego z przyjemnością informujemy, że nasza firma jako wyróżniona przez tak zacne, niezależne grono ekspertów jest wiarygodnym partnerem biznesowym, otwartym na nowości posiadającym wszystkie wymagane w branży w kraju i zagranicą certyfikaty jakościowe, została zaliczona do elitarnej grupy Gazel Biznesu.

Współpraca z nami to wielka przyjemność serdecznie zapraszamy, aby się o tym przekonać.

NAGRODA CZAS DZIECKA 2014 DLA TEXPOL ZA KOTY PARYSKIE

ZŁOTY MEDAL TARGÓW CZAS DZIECKA 2014

Targi Czas Dziecka (obecnie KIDS’ TIME) należą do jednych z najważniejszych wydarzeń w branży artykułów dziecięcych. To tu, na terenie hali Targów Kielce, od 2010 roku wystawiają się całe rzesze polskich, jak i zagranicznych producentów, a ich ilość z edycji na edycję stale się zwiększa. Tak duże i tak chętnie odwiedzane targi są doskonałym miejscem do prezentacji nowości produktowych, jak i urządzania premier.

Texpol podczas targów Czas Dziecka 2014 zaprezentował kolekcję dziecięcą „Koty paryskie” wyprodukowaną z naszej najlepszej tkaniny bambusowej. Pieluszki, komplety pościeli, kocyki, ręczniki z kapturkiem i okrycia kąpielowe z radosnym motywem rysunkowych kotków, zdobyły serca odwiedzających oraz zachwyciły jury konkursu targowego. Zachwyciły tak mocno, że wróciliśmy z targów nie tylko we wspaniałych nastrojach, lecz również ze Złotym Medalem targów Czas Dziecka. Koty do dziś należą do jednej z naszych wiodących kolekcji, a nagroda dołączyła do galerii wyróżnień.

SYMBOL TERAZ POLSKA ROZPOZNAWALNĄ MARKĄ
NAGRODA TERAZ POLSKA 2013 DLA TEXPOLU

TERAZ POLSKA

Godło Teraz Polska należy do najważniejszych symboli wolnorynkowej gospodarki Polski. Przez 25 lat Teraz Polska stał się rozpoznawanym i pożądanym godłem z międzynarodowym zasięgiem, a produkty wyróżnione logiem cieszą się powszechnym zaufaniem. By zostać nagrodzonym godłem, produkt musi przejść niezwykle obszerną i surową weryfikację. Kapituła bierze pod uwagę szczególnie jakość produktu, jego innowacyjność i nowoczesną technologię wytwarzania. Wśród zgłaszanych produktów, tylko naprawdę te nowoczesne mogą zakwalifikować się do otrzymania godła.

Podczas XXIII edycji konkursu Teraz Polska, odbywającej się w czerwcu 2013 roku, Texpol znalazł się w wybitnym gronie nagrodzonych firm. Kapituła wyróżniła tkaninę bambusową 100% cv, która jest fenomenem na polskim rynku i która chroniona jest patentem. Po dziś dzień tkanina ta jest jednym z najbardziej rozpoznawanych produktów firmy Texpol oraz jest bazą dla wielu kolekcji. Zaufali jej polscy konsumenci, jak i klienci zagraniczni.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zostaw wiadomość. Skontaktujemy się najszybciej, jak to możliwe.

Not readable? Change text. captcha txt